Dekoracje

Jesienne dekoracje przed domem

Nadszedł czas na jesienne dekoracje przed domem. Oczywiście z moimi ukochanymi dyniami i wrzosami. Gdy kończy się lato- żal letnich, pięknych chwil, ale przyznacie, że jesień, szczególnie ta złota i słoneczna przynosi takie bogactwo barw i rodzaj takiej romantycznej nostalgii, że również można się nią zachwycać i inspirować.  Zarówno w modzie, z czym ostatnio zaczynam eksperymentować, czemu będę dawać wyraz na Instagramie, w kuchni (zupy dyniowe i różne ciepłe, aromatyczne dania z dynią), ale i w dekoracjach. Przyjdzie jeszcze czas na malowanie dyń (pomysły na malowane dynie znajdziecie tu i tu), narazie postanowiłam nacieszyć się nimi w naturalnej postaci soczystego pomarańczu, żółci i zieleni. Dynie kochają wrzosy i razem stanowią moim zdaniem  zestaw doskonały. Uwielbiam na nie patrzeć, szczególnie gdy dom i taras są skąpane w słońcu.

Zawsze dekorowałam dom dyniami, ale wiele inspiracji przywiozłam z Nowego Jorku! To tam zobaczyłam najpiękniejsze jesienne dekoracje przed domami z dyniami w roli głównej. O tym, jak wyglądają dekoracje w Nowym Jork nie tylko na Haloween pisałam tutaj. Na każdym kroku wyglądało to tak:

 

Z takim inspiracjami w głowie zaczęłam działać również w tym roku:

   

Wrzosy świetnie się prezentują w drewnianych skrzyneczkach,  aluminiowych osłonkach lub wiklinowych koszykach

Jesienne wejście do domu

W dyniowym towarzystwie na tarasie

Aranżacja z wykorzystaniem białych drewnianych skrzynek

Białe drewniane skrzynki, o których pisałam w sierpniu, tym razem posłużyły jako podstawa do wyeksponowania dyń.

Czy Wy też dekorujecie dom na jesień? Czy używacie dyń jako dekoracji?

2 komentarze

  • Joanna

    Piękna złota jesień napawa nas marzeniami a Marzenka… swymi dekoracjami! Cudownie kochana ! U nas również dyniowo i wrzosowo przed domem co cieszy oko każdego spacerujacego W kuchni oczywiście dyniowe zupy, pieczone , babeczki a nawet i pesto z makaronem było Teraz wkroczył świeży szpinak, tak po sąsiedzku i wszyscy wokół dziwią się, że L&I to uwielbiają – dlaczego? Pychotka w różnych wersjach- no i mam dzieci jak z żelaza

    Reply
  • Alicja Brud

    Bardzo fajny artykuł 🙂

    Reply

Leave a Reply