ZTS- Zrób to sam

Malowane dynie- szkolniaki

Malowane dynie- szkolniaki to obiecany już wpis i kolejne nasze jesienne rękodzieło. Do tytułu zainspirowała mnie Asia w swoim komentarzu pod postem o Dyniach Glamour. Dynie przygotowywaliśmy dla syna do szkoły na Dyniobranie. Obecnie ozdabiają klasę i właśnie w klasie przyłapałam do zdjęcia: Pana Wieloryba, Balon Pełen Marzeń i UFO Nie z Tej Ziemi. W ich tworzenie włączyła się cała rodzina. Pomysły są całkowicie autorskie i zainspirowane spontanicznie kształtem dyń, które postanowiliśmy pomalować. Pomysły praktycznie same wpadły nam do głowy. Wszystkie dynie pomalowaliśmy akrylowymi farbami rozpuszczalnymi w wodzie. Najbardziej przypadł nam do gustu wesoły Pan Wieloryb:

img_4393 img_4395

Dynia Pan Wieloryb

Do jego wykonania oprócz farby użyliśmy ruchomych oczu, które przykleiliśmy na kleju (do kupienia w sklepach papierniczych), zęby namalowaliśmy przy pomocy czarnego markera i białego korektora, a ogon i pióropusz imitujący tryskającą wodę zrobiliśmy z kartki technicznej w niebieskim kolorze.

Postanowiliśmy też zrobić wehikuł dla naszych Marzeń- Balon Pełen Marzeń. Samo pomalowanie dyni nie było trudne. Trudniejszy był stelaż. W tym celu kupiliśmy regulowaną obręcz i druty, które przymocowaliśmy na sztywno do wiklinowego kosza, czyli osłonki na kwiaty. Druciki ozdobiliśmy sznurkami, a na kosz przyczepiliśmy małe organzowe woreczki (niebawem wpis o pomyśle na upominki dla gości np. z okazji ślubu lub rocznicy ślubu, w których wykorzystaliśmy te woreczki). Dynię umieściliśmy w stelażu.

img_4397 img_4401

Dynia Balon

Trzecią dynią, jaką przygotowaliśmy było UFO Nie z Tej Ziemi. Ta sama regulowana obręcz i druciki posłużyła za przygotowanie stojaka, na którym ułożyliśmy pomalowaną dynię. Na środek trafiła połówka cytryny a na druciki kasztany, to również zostało pomalowane. UFO z kapsułą i radarami było gotowe!

img_4396

Dynia Ufo

Malowane dynie długo cieszą oko. Nie psują się tak szybko jak dynie wycinane. Kształty dyń są różnorodne, a więc i wachlarz możliwości jest nieograniczony. Zgadywanie kształtów i malowanie to świetna zabawa dla całej rodziny!

 

4 komentarze

 • Joanna

  Wieloryb olbrzymi piękny! !! Brawooo Marzenko wszystkie dynie cudne pomysłowe. KREATYWNOŚĆ GÓRĄ !

  Reply
 • Sabuszła

  dynie glamour juz zrobiłam z twojego pomyslu teraz czas na dalszą kreatywnosc

  Reply
  • marionradicelle

   Super, jestem bardzo ciekawa efektu. Możesz dodać zdjęcia?

   Reply
 • marzena

  Bardzo się cieszę i jestem bardzo ciekawa Twojego efektu. Czy możesz dodać zdjęcia?

  Reply

Leave a Reply