ZTS- Zrób to sam

Białe drewniane skrzynki na taras i do ogrodu

Białe drewniane skrzynki to metamorfoza zwyczajnych skrzynek np. na owoce. Możecie je teraz zobaczyć w wielu miejscach- służą jako skrzynki na kwiaty, siedziska lub po prostu prosta, naturalna dekoracja. Uwielbiam bielone przedmioty i uwielbiam nadawać przedmiotom nowe życie i wygląd. Ponieważ są teraz bardzo modne można kupić gotowe pomalowane skrzynki w sklepach, ale ja oczywiście polecam, żebyście zrobili je samemu. Koszty zmaleją, a satysfakcja poszybuje!

 

Oto przykłady skrzynek, które możecie kupić w sklepach (np. w Kik) 

Jeśli zdecydujecie się na rękodzieło rozejrzyjcie się, czy ktoś nie ma na zbyciu drewnianych surowych skrzynek, wtedy koszt ich wykonania będzie naprawdę niewielki. Moje skrzynki pierwotnie służyły jako…opakowania dla płytek elewacyjnych. Musiały poczekać w piwnicy rok, aż w końcu się nimi zajmę. Uważam, że są świetną dekoracją tarasu.

Przed malowaniem wyglądały tak, więc raczej nieciekawie:

Malowałam je białą lazurą do drewna nadającą się na zewnątrz. Każdą skrzynię dwa razy ze wszystkich stron. Zależało mi, żeby farba była transparentna, żeby było widać słoje i rysunek drewna.

Po wyschnięciu gotowe skrzynie prezentowały się tak:

Jeżeli chodzi o pomysł na ich wykorzystanie to jakiś czas temu oglądałam katalog Castoramy i zainspirowałam się styliacją na ułożenie skrzynek na tarasie z dywanikiem, dużą ilością poduch, latarni, świec. Skrzynie wykorzystałam jako siedziska, nalożyłam na nie pikowane beżowe poduchy na krzesła oraz położyłam dywanik, które kupiłam w Castoramie. Do tego dokupiłam w Pepco kilka poduch w pastelowych kolorach, świecę z supermodnymi flamingami w Kiku, a dwie z nich wykorzystałam jako kwietniki do wyeksponowania kwiatów.

   

Efekt spowodował, że z przyjemnością się patrzy na to miejsce i tu siedzi. Myślę, że udało się stworzyć strefę relaksu.

Miejsce przyjęło się wśród dzieci:-) i nie tylko. Dobrze nadaje się na grę w karty, planszówki czy po prostu na szybki kubek kawy w przerwie pracy w ogrodzie:-)

 

Czy mówiłam już, że kocham mój ogród? Kocham i zachęcam was do twórczości, która będzie piękną i oryginalną ozdobą Waszego tarasu, ogrodu czy balkonu. Pędzel, farba i do dzieła!

1 Comment

  • Joanna

    Twój cudny ogród, to jak zaczarowany ogród, gdzie dzieci potrafią odnaleźć każde piękno … i nie tylko w celnym strzale w bramke, ale i w miejscu na odpoczynek w przytulnej Twej aranżacji …pled, świece, bielone skrzynie, zawieszki „TO JOY” …. Cotton balls i inne… Dla mnie-idealne miejsce Oczywiście też malujemy i szybujemy!

    Reply

Leave a Reply